Férové značky

Bohempia

Bohempia

Bohempia = Bohemia + hemp, inými slovami Konopné tenisky utkané pekne česky.

Bohempia je názov značky, o ktorej počúvate zrejme čím ďalej častejšie. Minimálne ste o nej už počuli. A ak náááhodou nie, budete o nej počuť práve teraz.

Konope je najsilnejšie a najuniverzálnejšie prírodné vlákno. Nie je preto divu, že si ho Tomáš Rohal vybral na výrobu tenisiek, prvých v ČR, ktoré majú vegánsky certifikát. 

Konope je rastlina s bohatou históriou nielen u nás. Jej pestovanie je oveľa jednoduchšie a menej náročné na vodu a hnojivá než bavlna. Navyše je antiseptické, má termoregulačné vlastnosti (v lete chladí, v zime hreje) a skvele saje vlhkosť. Nie sú to teda obyčajné tenisky, ale kvalitné a lokálne vyrobené topánky s ortopedickou stielkou, ktoré vydržia viac než málo. 

Detail značky

Klean Kanteen

Klean Kanteen

Nerezové nádoby z potravinárskej ocele.
Kalifornská rodinná firma KLEAN Kanteen vám zaistí zdravú a štýlovou hydratáciu. Stále viac outdoorových nadšencov dnes odmieta používať plastové fľaše alebo jednorazové neekologické tégliky, ktoré často obsahujú škodlivé či dokonca toxické látky ako BPA, ftaláty, olovo a ďalšie. A preto sú tu kúsky od KLEAN Kanteen, ktoré sú zdravotne nezávadným, praktickým a ekologicky šetrným riešením hydratácie počas pobytov v prírode.

Vnútorný povrch fliaš je ošetrený elektroleštením, takže neabsorbuje chuť ani vôňu predchádzajúceho obsahu. Navyše sú odolné, ľahko prenosné a dajú sa umývať umývačke. Tepelne izolované varianty nádob navyše udrží obsah studený či teplý po dlhé hodiny.

KLEAN Kanteen je členom projektu 1% For The Planet a doposiaľ venovala viac ako 1,5 mil USD na podporu environmentálnych neziskových organizácií, ktorých aktivity prispievajú k ochrane a obnove divokej prírody.

Detail značky

Ragwear

Ragwear

"STREET IS A STATE OF MIND"- to je heslo vyjadrujúce podstatu česko-nemeckej streetovej značky Ragwear, ktorá bola založená v roku 1997.

Teraz skupina dizajnérov z rôznych krajín pracuje spoločne v centrále v Prahe na tvorbe kolekcií pre mužov aj ženy, ktoré sú typické originálnymi strihmi a kvalitnými materiálmi. Svoje "bestsellery" potom pravidelne oživujú novými detailami a materiálmi.

Špecialitou Ragwear sú mikiny a bundy, ktoré sú nielen maximálne prepracované a funkčné, ale aj cenovo dostupné.

"My len vyrábame kusy látky. Podstatné je to, čo v nich robíte." - Ragwear

Detail značky