Nachytali ste nás – od tejto značky nemáme momentálne nič na sklade.Live

Live Sweaters

České svetre zo 100 % merino vlny, ktoré vydržia roky.

Celé to začalo návštevou jedného hipsterského obchodu v San Franciscu. Tam totiž Michal Richter objavil tak trochu iný sveter. Farebnejší, nápaditejší. Proste cool. Kamaráti mu ho po návrate do Prahy chválili a oslovovali ho vďaka nemu aj slečny. Obratom mu preto došlo, že takých svetrov chce viac.

Lenže v Česku sa nič také nedalo zohnať. Rozhodol sa preto, že si pár svetrov nechá ušiť. Najskôr to skúšal v Číne. Výsledok bol nekvalitný, komunikácia zložitá a dodacie lehoty také, že by do Šanghaja stihol prísť pešo. Indonézia nebola o nič lepšia. A kvalitné svetre napodiv málokto zvládal upliesť v Česku.

Čo sa týka materiálu, voľba padla na merino vlnu. Bola mäkučká, nenasávala pachy a regulovala telesnú teplotu. Lenže to malo zase ďalší háčik. U českých susedov totiž existuje prekvapivo málo pletiarní, kde zvládajú vytvárať zložitejšie vzory. Na prvý kvalitný sveter tak kvôli všetkým tým Čínam, Indonéziám a ďalším nešťastným pokusom čakal približne osemnásť mesiacov. Vyrobiť ho dobre nebolo vôbec len tak. Lenže dnes vďaka tomu táto značka pletie svetre, ktoré nemajú tak úplne obdobu. Na rozdiel od športových značiek totiž vlastnosti merino vlny kombinujeme so štýlovým dizajnom. A všetko pekne made in ČR.

Všetky značky